divadlo Ta Fantastika - Excalibur - Lucie Bílá, Vondráčková | Kalich - Touha, Tajemství | Letní Shakespearovské slavnosti Praha divadlo | fanklub Lucie Vondráčková

NEJBLIŽŠÍ AKCE

divadlo

AŤ ŽIJE ROKENROL (Broadway, 2010)


premiéra: 20.10.2010
role: Yvetta
fotky muzikálu Ať žije rokenrol ke shlédnutí zde
www.atzijerokenrol.cz
Muzikál se odehrává v Československu v době, kdy svět zachvátila horečka zvaná rokenrol. Hlavním hrdinou příběhu je mladík Ronny, jemuž učaruje západní muzika, ale taky svazačka Yvetta, dcera stranického funkcionáře.

Tu hraje Lucie Vondráčková a během představení se ukáže ve třech podobách. Nejprve na oslavách 1. máje. V rudé mase lidí na jevišti mezi prapory a hesly zpěvačka vynikne jako křehké stvoření v něžných šatičkách v rádiovce, ale s velkým transparentem Lenina v rukou. Podruhé se objeví jako modrá svazačka ze sedmdesátých let. A poslední kostým je křehká představa lásky rokenrolového zpěváka Ronnyho.
TOUHA (Kalich, 15.9.2008)


www.kalich.cz
Námět, libreto, režie: Mirjam Landa
Hudba a písňové texty: Daniel Landa
Hudební spolupráce: Ondřej Soukup
Choreografie: Pavel Strouhal

Hrají:
Benedikt Berousek: Hrabě Miroslav, Kříž Jan, Písařík Martin
Karin Lipertová: Vaculíková Jana Fišarová Radka, Krištofová - Kolářová Zuzana, Vondráčková Lucie
Radim Šec / Kulhavý: Izdný Ondřej, Kříž Jan
Michal Rajmont / Pepe: Korn Jiří, Šiška Henrich
Palo Braňo: Gondík Dalibor, Pomajbo Roman
Krečmar: Marek Vladimír, Pleskot Michal, Šiška Henrich
Franta Strouhal: Apolenář Jan, Tesařík Richard
Oskar Toman: Hrušínský ml. Rudolf, Pleskot Michal, Vodochodský Ivan
komisař: Bernáth Juraj, Fric Zbyněk, Izdný Ondřej
František Stárek: Moravec Antonín, Rajmont Matouš, Vodochodský Ivan
Romana Divišová / Fantomima: Fabiánová Jana, Fišarová Radka
Hanka Rubešová: Procházková Markéta Fikar Stránská Linda, Stanková Alžběta
Karolína Kloubková: Sochůrková Jana
Milan Thóth: Veslár Peter
Vendelín Dubský: Bubák Zdeněk
René: Šudoma Petr
Honza Stárek: Pešek Martin
Roman Cedník: Gröger Filip
swing: Novotný Petr

Každý z nás po něčem touží. Po lásce, penězích, uznání, kariéře, slávě, štěstí... O některých svých touhách nepřestáváme hovořit, jiné se zdráháme přiznat i sami sobě. Touha je zkrátka tím nejsilnějším citem, jenž nás žene dál. Stačí se jen rozhodnout. A opravdu chtít. Protože "nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil..."
Představení plné strhujících tanečních čísel, výtečné muziky i odzbrojujícího humoru, o kterém mnozí diváci hovoří jako o muzikálu roku a shánějí se po vstupenkách, aby si takový zážitek dopřáli znovu – takovou pověst si Touha stačila vybudovat..
Muzikál Touha vychází z filmového hitu Mirjam a Daniela Landových Kvaska. Příběh z muzikálového zákulisí prošel cestou z filmového plátna na divadelní jeviště řadou významných změn, v divadle také zazní mnohem více muziky než v kině. Navíc velký prostor tentokrát dostane tanec. „Chci, aby Touha byla do značné míry taneční představení. Představuji si i scény ryze taneční. Proto také spolupracuji s choreografem Pavlem Strouhalem, který u nás patří k absolutní špičce," říká autorka námětu, libreta a režisérka Mirjam Landa.
Herce přímo na jevišti doprovodí živá kapela, v níž se sešla česká muzikantská špička.
TAJEMSTVÍ (Kalich, 2005)


www.kalich.cz
Autor: Daniel Landa
Režie: Mirjam Landa
Výprava: Václav Mikule
Výtvarník světel: Manfred Schweigkofler
Choreografie: Jitka Zámečníková

Hrají:
Eliška: Kuklová Michaela, Vondráčková Lucie
Soused: Šiška Henrich, Vodochodský Ivan
Jan: Blažek Filip, Maxián Jan
Anežka: Horká Michaela, Šoralová Lucia
Temný: Marek Vladimír, Spilka Ladislav
Martin: Trapl Tomáš
Bobo: Moravec Antonín, Suchařípa David
Kamila: Finková Lída, Špidlová Elin
Strážmistr Ryba / Jiří: Plešinger Patrik, Pleskot Michal, Spilka Ladislav
Strážmistr Barták: Hrbáč Ivo, Tesařík Richard
Lékařka, tramp, stíny a další role: Charvátová Jitka, Langoská Athina, Podlipská Renáta, Pokorná Hana, Sladká Petra, Urbanová Ina
Hostinský, lékař, tramp, stíny a další role: Bačkovský Martin, Hlavatý Robert, Macháček Petr

Druhý muzikál Daniela Landy Tajemství si v ničem nezadá s ohlasy na autorův první titul, kultovního Krysaře. CD s písněmi z muzikálu i DVD se záznamem celého představení byly oceněny Multiplatinovými deskami a kritika psala o výjimečném uměleckém počinu.
Tajemství je napínavým mystickým příběhem, v němž se kolem hlavních hrdinů začínají dít nevysvětlitelné věci a oni postupně - společně s diváky - přicházejí na to, proč k těmto událostem dochází.
„Je na každém divákovi, co si z představení odnese. Když se na dvě hodiny nechá strhnout jeho příběhem, je to víc než dost. Kdo se ovšem podívá hlouběji, uvidí i další vrstvy představení a pochopí, co se v něm snažíme sdělit. Vypovídáme především o obrovské síle mít život ve vlastních rukou. Většina lidí o takové síle ani neví. My hrajeme o tom, jak rozdílné je být hráčem, a být hrán. Nechci-li být hrán, musím se chopit opratí. Jde o úplně průzračnou myšlenku, která je ale dnešnímu myšlení poměrně vzdálená," poodhaluje své Tajemství Daniel Landa. Přísně střežená pointa je vskutku překvapivá.
Tento strhující muzikál vypráví o naději a o skutečné lásce. Kdo ho navštívil, nosí si poselství představení už navždy v sobě.
EXCALIBUR (Ta Fantastika, 2003)EXCALIBUR - původní český muzikál z časů lásky a nevinnosti
Premiéra : 3.listopadu 2003
Derniéra : 28.listopadu 2010
Počet repríz : 500 představení
Počet diváků : 170.000 lidí

TVŮRČÍ TÝM:
Josef Bárta, Alexandra Grusková, Jan Sahara Hedl, Vladimír Morávek, Michal
Pavlíček, Simona Peková, Marie Reslová, Qaša, Karel Steigerwald, Radka
Šedová, Vlastimil Třešňák, Petr Wajsar

HERCI A ZPĚVÁCI :
Václav Noid Bárta, Alan Bastien, Lucie Bílá, Michaela Bochňáková, Michal
Cerman, Martina Čechová, Hynek Čermák, Vilém Čok, Viktor Dyk, Helena
Dytrtová, Jan Gajdoš, Tomáš Hájíček, Tereza Hálová, Daniel Hůlka, Marcel
Jakubovie, Iva Jirešová, Radim Kalvoda, Zlata Kinská, Michael Kocáb, Petr
Kolář, Lukáš Kumpricht, Monika Maláčová, Andrea Marečková, Vladimír
Marek, Iva Marešová, Pavla Mistrová, Tereza Nekudová, Helena Němcová
Petr Novotný, Petr Opava, Michal Pleskot, Michaela Poláková, Martin Pošta
Václav Procházka, Dominika Řezníčková, Roman Říčař, Radim Schwab,
Dominika Spohrová, Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Radek Trefný, Zdeněk
Vencl, Gabriela Vermelho, Lucie Vondráčková, Jan Zadražil, Michaela
Zemánková, Dita Žemličková

Hudba: Michal Pavlíček, scénář: Karel Steigerwald, texty písní: Vlastimil Třešňák a Jan Sahara Hedl,
dramaturgie: Marie Reslová
režie: Vladimír Morávek


video - Prokleté domy, muzikál Excalibur


"Muzikál Excalibur je zlomovým bodem pro divadlo Ta Fantastika. Zvedá laťku o pořádný kus vzhůru a původní český muzikál vykračuje zcela novým směrem. Pro mne osobně je pak velká čest pracovat s tímto tvůrčím týmem, se všemi těmito lidmi". Petr Kratochvíl, producent
"O vzniku muzikálu Excalibur bohužel nemohu říci nic. Nic o tom totiž nevím. Muzikál vytvořili keltští kouzelníci a bohové. Chodím na zkoušky Exkalibru, poslouchám Pavlíčkovu muziku, zpěv umělců a vidím, že je to pravda. Něco takového nemohl vytvořit smrtelník. My, kteří si myslíme, že tento muzikál vytváříme, jsme jen prodloužené ruce, prodloužená srdce a prodloužené duše těch bohů. Všechno to vzniká tak, že sedíme, pijeme víno a čekáme, co nám Bohové poručí. To pak uděláme. Proč a nač - nevíme. Úmysly Bohů jsou tajemné. Ale zdá se nám, že to s námi myslí dobře". Karel Steigerwald, scénář
"Legenda o králi Artušovi a jeho rytířích vypráví o jednom starém snu lidstva: o osvícené vládě čestných a spravedlivých mužů, o společnosti, v níž jsou lidé šťastni a kde pravda a láska je silnější než lež a nenávist. Příběhy velkých mužů, odhodlaných tu krásnou představu o spravedlivém ráji na zemi naplnit, bývají hodně silné, dramatické i dojemné. Takový je i příběh Artušův. Jsme přesvědčeni, že stojí za to jej brát vážně a znovu a znovu vyprávět a připomínat, a to i s vědomím, že ony rytířské ctnosti se mohou chvílemi zdát trochu směšné a pošetilé. Vlastně právě proto. Hodně nás bavilo nacházet v této legendě, která putuje časem už půldruhého tisíciletí, vlastní zkušenost". Marie Reslová, dramaturgyně
Muzikál EXCALIBUR měl premiéru 3. listopadu 2003 v Divadle Ta Fantastika


STARCI NA CHMELU (Milénium, 2001)


fotky z muzikálu Starci na chmelu najdete zde
Filip: Michal Kozelka /Juraj Bernáth
Hanka: Lucie Vondráčková a Zuzana Norisová
Zápornou postavu Honzy ztvární David Kraus a Zbyněk Fric

Historie muzikálu Starci na chmelu
Celých 35 let nás těší hudební film "Starci na chmelu", který se nazývá prvním českým filmovým muzikálem. Hned po uvedení se stal oblíbeným mezi lidmi a takovým zůstal dodnes. V každé generaci bylo mnoho lidí, kteří po vyslovení slov Život je bílý dům, Kéž na trati se neztratí nebo Chodili spolu z čisté lásky a 17 jim bylo let budou vědět, o čem je řeč a jistě si i vzpomenou na své mládí.

Chytlavá hudba, skvělé herecké výkony, vynikající choreografie a režie a samozřejmě také reálný příběh. To jsou jen některé důvody, proč se z filmu pro mládež a o mládeži stal evergreen. Možná právě výše zmiňované klady rozhodly, že se společnost F.A.C.T. rozhodla pokusit se o nastudování. A tak podle filmové předlohy vznikl muzikál. Jsou známy případy, kdy podle muzikálu byl natočen film - např. Jesus Christ Superstar, Hair, Evita. Obrácený postup však ještě nikdo nevyzkoušel, takže i tímto se muzikál Starci na chmelu stal unikátem.

A tak započal známý kolotoč: sehnat souhlas autorů, vytvořit realizační tým, vyhlásit konkurzy, vybrat herce, nastudovávat, upravovat, ladit, opravovat a zkoušet znovu a znovu. Jednou z mnoha starostí produkce jistě byla potřeba zachovat atmosféru doby reálného socialismu, ale zároveň vynechat prvky, kterým by dnešní mládež již nemusela rozumět. To se nakonec podařilo a tak mohly být první český muzikál podle filmové předlohy představen veřejnosti.


O čem je muzikál Starci na chmelu
Na začátku nás trojice hudebníků - průvodců písní uvede do děje, který se odvíjí na chmelové brigádě kdesi na Žatecku. Předseda třídy Honza by rád chodil s Hankou, ale ta ho přehlíží. Jednoho dne, když přijde k obědu v šatech místo tepláků jí podtrhne nohu. Filip se Hanky zastane a s Honzou se kvůli tomu popere. Profesorka však kára Filipa, který odchází. Hanka dostane od paní Kateřiny náhradní šaty, které jí ostatní dívky závidí. Když si Hanka přepere šaty a jde si je pověsit na půdu, objeví tam Filipa, který si zde vlastními silami vytvořil obydlí. Chvíli si spolu povídají, přičemž poznávají, že si mají říci více, než doposud tušili. Mezitím se Honza u vody balí a odjíždí za svou tajnou milenkou, a Filipovi ho dává Profesorka za vzor. O takový však nestojí. Honzovi noshledi mají za úkol vypátrat, kam se Filip ztrácí.

Když se Honza vrátil s nepořízenou, zjistil, že jeho parta je na tom stejně - Filip jim zase pláchl. Hanka tajně odchází za Filipem na půdu, kde si povídají, až Hanka usne. Filip jí hraje na piáno "Život je bílý dům", čímž probudí dívky spící o patro níže. Ty na půdu vtrhnou a když zjistí, jak se věci mají, začnou nad Filipem vynášet soud. Ten se jim směje do očí, až ho dívky vykoupou v sudu. To probudí Hanku, která vykoukne zpoza závěsu. Holky zkoprní úžasem a pak odcházejí, považujíce oba za milence. Hanka s Filipem si tedy dál povídají. Když se o tom dozví Honza, vyšle partu, aby Filipa vystěhovala, že tam budou bydlet oni. To se jim ovšem nepodaří, protože jim Hanka vyjeví, jak se věci mají - oba se s Filipem milují čistou láskou.

Filip si po JZD vypůjčí věci a všude nechává cedulky. Honza tuší, kdo se za tím skrývá, ale zatím to neprozradí. Přichystá hostinu a taneční zábavu pro všechny za úspěchy při sklizni chmelu. Při tanci se snaží Hanku svést, ale ta se mu chladně vysmívá za jeho pokřivenou duši a odchází. Honza zajme Filipa při sbírání květin pro Hanku a místo něj se vrací na půdu. Tam se pokusí získat Hanku násilím, ale znovu zasahuje Filip, který se osvobodil, a Honzu zmlátí. Ten mu slibuje pomstu, kterou záhy vykoná - udá Filipa jako zloděje. Předseda se vypraví s Profesorkou na půdu, kde objeví Filipa. Když si chce vzít závěs, za kterým je Hanka, začne ji Filip bránit a vyhrožuje sebevraždou. Všichni odcházejí, Filip s ukrytou Hankou zůstávají. Hanka prchá po střeše pryč a proklíná Honzu za jeho udavačství. Později se Hanka k Filipovi vrací.

Druhý den ráno se koná "soud" s Filipem. Ten se trestu nebojí, přijímá ho hrdě s přímým pohledem. Chce pouze jediné: aby nikdo nepátral a netrestal onu dívku, kvůli které má být nyní vyloučen ze školy. Profesorka mu to slibuje a znovu mu dává za příklad Honzu. Filip se snaží všem ukázat Honzovu skutečnou tvář, ale nikdo mu nevěří. Přichází Hanka, ale místo aby si sedla k ostatním, přistupuje k Filipovi a bere ho za ruku. Všem to začíná docházet. Hanka pronáší stěžejní větu představení: "Do včerejška jste nám všichni křivdili. Dnes už ne." Profesorka a celá třída včetně Honzy lapá po dechu. Filip s Hankou jsou okamžitě vyloučeni a odjíždějí do Prahy. Všichni jim přejí štěstí a mnoho lásky. Profesorka těší smutného Honzu, ale ten jí říká, jak rád by s Filipem měnil. Třída vše pochopí a všichni se od Honzy odvracejí - kromě Profesorky. Ta v něm vidí opravdového úderníka, syna socialistického státu a toho nejlepšího, co zem nosí. Hudební průvodci začínají hrát závěrečnou píseň a tím uzavírají děj tohoto muzikálu.

Tento projekt uvádí společnost F.A.C.T. od 20. 4. 2001 v divadle Milénium v Holešovické tržnici v Praze.

© 2003 - 2024 fanklub Lucie Vondráčkové www.luckav.cz | RSS